KEDPG

image_print

نام شیمیائی: دی‌پروپیلن گلایکول
نام تجاری: گرید صنعتی / KEDPG

معرفی

دی پروپیلن گلایکول (DPG) از مشتقات پروپیلن اکساید (PO) بوده و در یک پروسه دو مرحله ای تولید می شود.مرحله اول واکنش PO با آب می باشد که نتیجه آن مخلوطی از KEMPG و KEDPG است.

در مرحله دوم مخلوط واکنش مرحله قبل برای جداسازی اجزاء از یکدیگر، تقطیر و خالص سازی می شود.

کاربردهای عمومی

دی پروپیلن گلایکول (DPG) به عنوان واکنشگر میانی در تولید رزین های پلی استر غیر اشباع با عملکرد بالا، پلی اورتان ها و پلاستی سایزرها به کار می رود. KEDPG قدرت حل کنندگی بالا،نرخ تبخیر کم، سمیت کم و ویسکوزیته بالایی دارد.

KEDPG اغلب به عنوان ماده حد واسط شیمیایی کاربردهای متنوعی دارد. دی پروپیلن گلایکول دی بنزوات یک نرم کننده خوب است که در اثر استریفیکاسیون دی پروپیلن گلایکول و اسید بدست می آید.

به عنوان یک واکنشگر در رزین های پلی استر غیر اشباع، دی پروپیلن گلایکول سبب انعطاف پذیری و پایداری در برابر هیدرولیز در رزین نهایی شده و ویسکوزیته رزین خام را کاهش می دهد. در رزین های پلی استر غیر اشباع اصلاح شده دی سیکوپنتادی ان DCPD ، KEDPG به افزایش انعطاف پذیری رزین پخته شده کمک نموده و شکنندگی آن را کاهش خواهد داد. در محصولات پلی یورتان، KEDPG به عنوان یک آغازگر برای سنتز پلی ال های اورتان و به عنوان پلی ال در سیستم فوم های پلی اورتان سخت به کار می رود.

خواص عمومی KEDPG مشابه سایر گلایکول ها می باشد. البته قابلیت حل کنندگی بیشتر این ماده برای مواد خاص، نرخ تبخیر کم،سمیت کم و ویسکوزیته بالاتر آن سبب می شود KEDPG نسبت به سایر گلایکول ها مناسب تر باشد. برخی از کاربردهای KEDPG شامل موارد زیر است:

روغن ترمز، روغن هایی که در صنعت فلزکاری کاربرد دارند، روانسازهای نساجی، جوهرهای چاپ، پوشش ها، صابونهای صنعتی، حلال ها و فرمولاسیون سموم کشاورزی

قابلیت حل کنندگی بالای KEDPG برای روغن کرچک، این ماده را برای استفاده در روغن های مورد استفاده در صنعت فلزکاری، روانساز های نساجی و صابونهای صنعتی مناسب می سازد.

 

اتومبیل/ تجهیزات هوایی

KEDPG برای کاربرد در عطر و مواد آرایشی هم حلال مناسبی است. حلالیت عالی این ماده در آب، روغن ها و هیدروکربنها به همراه بوی کم، پتانسیل پایین برای آسیب رسانی به پوست، سمیت کم و کیفیت بالا، این ماده را در زمره مواد خام مهم در صنایع مختلف قرار داده است.

TEST STANDARD REFERENCES
Appearance at 25˚C Clear Liquid
Specific Gravity 20˚C/20˚C 1.037-1.039 ASTM D4052
Color, Pt-Co Max. 15 ASTM E202
Distillation range, ˚C 185-190 ASTM D1078
Water Percent 0.2 ASTM E70
Acidity, as acetic acid, we % Max. 0.005 ASTM E202
Iron, ppm Max. 0.5 ASTM E202
Assay Min. 99 ASTM E202
بسته بندی

بسته بندی

وزن خالص

وزن ناخالص

تعداد بشکه در یک پالت

تعداد پالت در کانتینر ۲۰ فوت

زمان نگهداری

دست بندی کالای خطرآفرین

  بکشه‌های استیل نو

220 Kgs

238 Kgs

4

20

2 سال

غیر خطرآفرین

 

شرایط حمل و نقل و نگهداری:

اطلاعات کامل در مورد حمل و نقل و نگهداری این محصول در MSDS مربوطه موجود است.

DOWNLOAD MSDS